Witamy na Forum Gdzie Żyjemy

Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Księżyc - Fazy/Położenie/Obserwację
#1
Obserwacje i opinie członków IFERS (Międzynarodowe Stowarzyszenie Badaczy Płaskiej Ziemi):
http://ifers.123.st/t16p75-the-flat-moon...flat-earth

Większość osób zakłada, że Księżyc i Słońce są gęstymi fizycznymi obiektami tak jak "nauka" nam mówi. One równie dobrze mogą być tylko światłami, ciałami niebieskim i dlatego nie unoszą się i są poza chwytem gęstości.

Fizyczny mechanizm kontrolujący obserwowalne fazy Księżyca z Ziemi jest z pewnością najbardziej mistycznym nad-ziemskim fenomenem na który żaden model geologiczny nie odpowiedział jeszcze jednoznacznie.

Po uważnych obserwacjach i analizie dostępnych danych, następujące fakty wydają się oczywiste:
1. Słońce krąży dookoła Gwiazdy Polarnej na wyższej wysokości w stosunku do powierzchni Ziemi niż Księżyc.
2. Słońce generuje swoje własne światło.
3. Księżyc generuje swoje własne światło.
4. Pełnia Księżyca występuje tylko w nocy.
5. Nów Księżyca występuje tylko za dnia.

Opierając się na powyższych faktach, następujące hipotezy wydają się wyjaśniać fazy księżyca:

a.Fazy Księżyca nie są spowodowane przez światło słoneczne / cień uderzający w powierzchnię Księżyca, ale przez Księżyc produkujący swoje własne światło, które w jakiś sposób neguje regularne wzorce czasu i kształtu dla obserwatora na Ziemia.
b. Światło Księżyca jest widocznie niwelowane przez Światło Słoneczne.
c. Kształt i ułożenie Księżyca względem położenia Słońca powoduje że samo-świecąca część powierzchni Księżyca jest niwelowana przez światło słoneczne, które tworzy zjawisko znane jako Fazy Księżyca.

Zaćmienia zależą całkowicie od kosmologii systemu Płaskiej Ziemi, w szczególności od wysokości Słońca, Księżyca i Gwiazd w stosunku do siebie i płaskiej Ziemi.

Opierając się na obserwacjach nieba, Księżyc znajduje się na niższym poziomie niż Słońce, powodując, że zaćmienia Słońca są tym czym po prostu są i tym na co wyglądają: Księżyc blokuje światło emitowane przez Słońce, a obserwatorzy w cieniu na Ziemi widzą częściowe lub całkowite Zaćmienie Słońca.

Bez zrobienia wielu szczegółowych badań nad zjawiskiem, dla mnie wydaje się prawdopodobne że "Gwiazdy" które są czasami postrzegane przez Księżyc są rzeczywiście planetami. Podczas obserwacji Księżyca, rzadko widzimy, nawet w najlepszych warunkach, jakieś gwiazdy w regionie około trzech promieni od Księżyca. Jego jasność zawsze zasłania gwiazdy w odległości obszaru wokół niego. Znajomy jednak miał szczęście i udało mu się zaobserwować jedną lub więcej planet w pobliżu Księżyca. Innymi słowy, o ile się orientuję, to tylko Planeta jest w stanie wyprodukować wystarczająco dużo światła, aby być postrzegana w okolicach Księżyca (lub za / przed nim). Ponadto, prędkość, z jaką Księżyc obraca się wokół Gwiazdy Polarnej jest prawie taka sama, jak Gwiazd Stałych krążących wokół Gwiazdy Polarnej. Sam ten obserwowalny fakt sprawia, że prawie niemożliwe jest dla księżyca, aby przejść z przodu (lub tyłu) gwiazdy. 

Mówi się, że prawdziwe pytanie brzmi, czy to Księżyc czy może Planety są właśnie bliżej powierzchni Ziemi?
 
Na podstawie własnych obserwacji, jestem przekonany o następującej kolejności bliskości ciał niebieskich w stosunku do powierzchni Ziemi, z których pierwsze jest najdalej, a ostatnie jest najbliżej:
 
1. Gwiazdy
2. Słońce
3. Planety
4. Księżyc


Obserwacja Księżyca z Pensylwanii z 3 różnych dni i na każdej z sekwencji wygląda jakby Księżyc się obkręcał względem obserwatora.
   

   
Odpowiedz
#2
Zdjęcia zrobione z Englewood, Colorado.
Pierwsze zrobione 10 kwietnia o 7:49pm, wieczorny księżyc na południowo-wschodnim niebie, kiedy słońce już zaszło za górami za zachodzie.
   
Drugie zdjęcie zrobione 11 kwietnia o 1:47am 
Księżyc na południowym niebie, niewiele ponad poziomem oczu. Zauważcie całkiem drastyczną rotację w ciągu 6 godzin.
   
Odpowiedz
#3
O tym że księżyc nie jest gęsta masa fizyczną świadczą takie dowody jak choćby nawet prosta obserwacja tego fenomenu bliżej nie zbadanego i trudnego do wytłumaczenia dla zniewolonego i zmaterializowanego świata. Może właśnie należało go nazwać i ucieleśnić by nie wzbudzać lub wybudzał z uśpienia naszego JA, nie pozwolić na zanegowanie grawitacji, która twardo trzyma nas w wirującej się w bezmiarze wszechświata kuli zbłąkanej w trudnych do przyjęcia przez ludzki umysł liczbami, latami świetlnymi i wszystkim tym co może ogarnąć tylko umysł wielkiego naukowca nie nas zwykłych obywateli tej planety będącym pyłem kosmicznym w całym wszechświecie.
Do rzeczy.. Czy jesteśmy jeszcze na tyle świadomi samych siebie i jesteśmy w stanie zaufać własnemu instynktowi oraz temu co sami widzimy?
Jeśli tak jest a wierzę że ta świadomość ekspanduje z prędkością światła warto popatrzeć na księżyc i zadać sobie proste pytanie dlaczego jeśli księżyc jest kulą, masą to widoczna jest tylko jego  część oświetlana a nigdy nie widać tej części zaciemnionej? wystarczy popatrzeć na księżyc w dzień na tle niebieskiego nieba widoczna jest jasna strona, ale przecież gdyby księżyc miał tą drugą dark side of the moon stronę bez problemu moglibyśmy ją zauważyć. Kontrast między niebem a nieoświetloną częścią księżyca nie istnieje, a powinien. Księżyc nie jest czymś materialnym lecz czymś o czym nikt nie powinien się dowiedzieć bo zniszczyło by to koncepcje materializmu. 


Odpowiedz
#4
Z kanału Astro-Ara:


Odpowiedz
#5
Niebo widziane przez księżyc:Odpowiedz
#6
Księżyc i interesujący argument przemawiający za odrzuceniem oficjalnie promowanej wersji "nauki".
Próbowałem znaleźć wizualizację pełnego modelu układu słonecznego z wszystkimi jego ruchami i po pewnym czasie zdałem sobie sprawę, że proponują kilka różnych wersji modeli, co już jest bardzo dziwne, bo wygląda jakby sami nie mogli się zdecydować, ale załóżmy że pominiemy to ich wyraźne niedociągnięcie i skupimy się na najczęściej propagowanej wersji, która podaje że; Księżyc obraca się wokół Ziemi w ciągu 28 dni, oraz że Księżyc rotuje w tym samym kierunku co Ziemia.

Jeśli jest to prawda, oznacza to, że Księżyc potrzebowałby 28 dni na zrobienie okrążenia dookoła ziemi i powrócenie do tego samego miejsca. Oficjalnie Ziemia ma najszerszy punkt równika stanowiący 40 000 km, jeśli podzielimy go przez 28 (dni), daje nam to około 1400 km dziennie. Oczywiście, to jest 1400 km patrząc z pozycji obserwatora na Ziemi (odległość tak jak z Warszawy do Paryża), ale to jest ta sama pozycja z której możemy obserwować Słońce czy Gwiazdy, więc możemy porównać, aby wyciągnąć wnioski, które są następujące:
- widzimy księżyc poruszający się tą samą drogą co Słońce pomiędzy zwrotnikami,
- droga jednego okrążenia pokonywana przez Słońce w ciągu 24h, Księżycowi zajmuje 24h, 51 minut.

A zatem, jak Księżyc może zrobić tylko 1400 km dystansu w ciągu jednego dnia z perspektywy obserwatora na ziemi? Oznaczałoby to, że księżyc będzie się nieswojo poruszać, na przykład w ciągu pół dnia (12h) powinniśmy obserwować aby Księżyc poruszył się tylko o odległość około 700 km. To wyraźnie pokazuje, że model, który nam oferują, jest kłamstwem, każdy może wyjść na dwór, spojrzeć w niebo i przekonać się, że księżyc w tych 12h przebędzie o wiele więcej niż 700 km.

Poza tym jeśli faktycznie księży robiłby tylko 1400km/dziennie, to zaćmienia nie trwałyby by parę minut, a raczej parę godzin z powodu powolnego ruchu Księżyca. Absurdów Heliocentryzmu jest więcej, jak tylko człowiek poświęci chwile by się temu przyjrzeć i to zweryfikować, to z każdą kolejną godziną, z każdym kolejnym dniem będzie odkrywał kolejne fałszerstwa.

Szukałem bardzo długo ale nigdzie nie mogę znaleźć prezentacji oficjalnego modelu układu słonecznego z wszystkiego rzekomymi ruchami, który pokazywałby pełną i oficjalną wersję oferowaną nam tak nachalnie przez powszechną edukacje i mainstremową media. 
Tak jakby nie pokazywali swojego wyimaginowanego kulistego modelu, bo po prostu nie da się go przedstawić, ponieważ jest on wytworem wyobraźni a nie naszej rzeczywistości. 
Odpowiedz
#7
(07-20-2018, 09:59 AM)djraper77 napisał(a): Jak wytłumaczyć zaćmienie księżyca które ma być niedługo obserwowane?

To nie jest forum z cyklu pytania i odpowiedzi, tylko to jest forum badawcze, gdzie wymieniamy się informacjami, obserwacjami i analizami.
Jeżeli przyszedłeś tu zadawać w kółko te same pytania, na które zostały już udzielone odpowiedzi to pomyliłeś miejsca.
Odpowiedz
#8
Wy tu "gadugadu", a SkajFan już "na dniach" wrzuci piątą, ostatnią część polemiki z tematem PZ.
Myślę, że temat przezroczystego księżyca będzie poruszony na 100%, bo tego jeszcze nie było.
Odpowiedz
#9
(07-22-2018, 11:01 AM)djraper77 napisał(a): Jeżeli Księżyc nie jest gęstą masą fizyczną, to w jaki sposób blokuje światło Słońca podczas zaćmienia? Obserwacje tego fenomenu jakim jest zaćmienie Słońca przeczą temu co piszesz, że Księżyc nie jest gęstą masą fizyczną.

Przejrzyj informacje o RAHU - jest o tym na forum, wystarczy że skorzystasz z wyszukiwarki.
Odpowiedz
#10
(07-22-2018, 11:06 AM)djraper77 napisał(a): [quote pid='761' dateline='1532073541']

Jak wytłumaczyć zaćmienie księżyca które ma być niedługo obserwowane?
Nie ma na tym forum wytłumaczenia zaćmienia Księżyca.

  
Na tym forum nie ma wytłumaczenia wielu rzeczy, ponieważ to nie my jesteśmy tymi, którzy twierdzą, że mają wszystkie odpowiedzi.
To druga strona twierdzi, że je wszystkie ma.
My twierdzimy, że NIKOGO nigdy nie było w kosmosie, nie było nas na Księżycu, nie wiemy czym dokładnie jest Słońce (tam też nas nie było), a w związku z tym wszelkie próby budowania wyjaśnień, są i mogą tylko być TEZAMI, ponieważ nie mamy fizycznej możliwości tego zbadania aby to potwierdzić i zweryfikować.

Opieramy rzeczy na realnej nauce, pomiarach, rzeczywistej substancji, ty preferujesz i kula robi to nieustannie, odwołuje się do tematów zastępczych, odwołuje się do błędów logicznych. Mówimy teraz o Ziemi, jakbym się ciebie zapytał, by pokazać ci jak kompromitujące to jest - zmierzmy wymiary twojego stołu, mówisz nie ma problemu, zaczynasz go mierzyć i patrzysz na mnie, a ja mówię, - o spójrz na tą żarówkę światła, ona jest okrągła, to dlatego twój stół jest okrągły. Czy ja patrząc na żarówkę, miałbym szanse poznać wymiary twojego stołu??? To nie jest nauka, to totalne szaleństwo, więc punkt, który staram się przedstawić jest taki, że mówimy o kształcie Ziemi ze stałym lądem na którym faktycznie stoisz, nie ma znaczenia czym jest słońce, co księżyc robi, co gwiazdy robią, to jest poza kwestią tego jaki kształt ma ziemia. 


Jesteś nowy na tym forum dlatego dobrze abyś zapoznał się z regulaminem, jak również treściami tutaj się znajdującymi.
Dalsze zadawanie przez ciebie pytań w formie quizu nie będzie akceptowane, to jest forum BADAWCZE, a nie quizowata forma bezproduktywnych pytań i odpowiedzi.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości