Witamy na Forum Gdzie Żyjemy

Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ŻYDZI kontrolują pieniądze w Ameryce i na Świecie
#1
   

Syjonistyczni Żydzi posiadają i prowadzą Bank Rezerw Federalnych, od którego rząd USA stale pożycza pieniądze i jest zadłużony.
 
Napoleon powiedział: Kiedy rząd jest uzależniony od pieniędzy bankierów, to oni a nie przywódcy rządowi kontrolują naród. Jest tak, ponieważ ręka podająca jest powyżej dłoni odbierającej to. Finansiści są bez patriotyzmu i przyzwoitości.
 
Bank Rezerw Federalnych jest konsorcjum syjonistyczno-żydowskim 9 stowarzyszonych banków będących własnością Rothschildów:
 
1 $. Rothschild Banki w Londynie i Berlinie.
 
2 $. Lazard Brothers Bank Paryża.
 
3 $. Israel Moses Seif Banks of Italy.
 
4 $. Warburg Bank of Hamburg i Amsterdam.
 
5 $. Lehman Brothers of NY.
 
6 $. Kuhn, Loeb Bank of NY (Now Shearson American Express).
 
$. 7 Goldman Sachs w Nowym Jorku.
 
8 $. National Bank Commerce NY / Morgan Guaranty Trust (J. P. Morgan Bank - Equitable Life - Levi Morton  główni akcjonariusze).
 
$. 9 Hanover Trust of NY (William i David Rockefeller & Chase Narodowy Bank NY główni akcjonariusze).
 
 
Wydarzenia - Federalna Rezerwa Banku (FED – Federal Reserve Bank)
 
1791-1811: Rothschildowie Pierwszy Bank Stanów Zjednoczonych.
 
1816-1836: Rothschildowie Drugi Bank Stanów Zjednoczonych.
 
1837-1862: Okres Bankowości bezpłatnej - dzięki staraniom prezydenta Andrew Jacksona.
 
1862-1913: System Banków Narodowych - dzięki staraniom prezydenta Andrew Jacksona.
 
1913-Aktualnie: Federal Reserve Act wpływa na konsorcjum prywatnych banków które są w posiadaniu żydowskich i stowarzyszonych banków nazywając je Federal Reserve Bank (Bank Rezerw Federalnych). Największymi akcjonariuszami Banku Rezerw Federalnych są Rothschildowie z Londynu posiadający 57% akcji, które nie jest dostępne do publicznego obrotu.
 
W dniu 23 maja 1933 roku, kongresman Louis T. McFadden wniósł opłaty wobec członków Banku Rezerw Federalnych. W związku z czym zawiązała się kampania oszczerstw przeciwko McFadden i został zatruty 3 lata później.
 
Syjonistyczni Żydzi zarządzający Radą Gubernatorów Rezerwy Federalnego Banku.
Oto Żydzi którzy obecnie kontrolują rząd Ameryki:
1)      Janet Yellen Przewodnicząca Rady Gubernatorów Rezerwy Federalnej. Termin skończył 2024.
2)      Randal Quarles Przewodniczący Rady Gubernatorów Rezerwy Federalnej. Termin skończył 2021.
3)      Jerome Powell Członek Rady Gubernatorów Rezerwy Federalnej.
4)      Leal Brainard Członek Rady Gubernatorów Rezerwy Federalnej.
5)      Alan Greenspan: Doradca Rady Gubernatorów Rezerwy Federalnej. Nowy przewodniczący.

Poprzedni zarząd:
 1) Ben Shalom Bernanke: Przewodniczący Rady Gubernatorów Rezerwy Federalnej. Termin skończył 2014.
 2) Donald L. Kohn: Vice Przewodniczący Rady Gubernatorów Rezerwy Federalnej. Termin kończy 2010.
 3) Randall S. Kroszner: Członek Rady Gubernatorów Rezerwy Federalnej.
 4) Frederic S. Mishkin: Członek Rady Gubernatorów Rezerwy Federalnej. Termin skończył się w 2014 roku.
 

Jak działa Federalna Rezerwa Bankowa

Syjonistyczni BANKIERZY drukują pieniądze w silnie uzbrojonych i strzeżonych budynkach Banku Rezerw Federalnych w całych Stanach Zjednoczonych. Następnie ci żydowscy bankierzy pożyczają pieniądze dla rządu USA na procent.  

Od kiedy Bank Rezerw Federalnych jest własnością prywatną, Bank Rezerw Federalnych w Nowym Jorku (i wszystkie inne) są wymienione w Dun & Bradstreet. Jednak zgodnie z art I sekcji 8 amerykańskiej konstytucji, tylko Kongres ma prawo do wydawania pieniędzy i regulowania jego wartości.  

Tak więc jest nielegalne dla prywatnych interesów by drukować i wydawać nam pieniądze. Ale ponieważ wpływowi Żydzi jak Paul Warburg i Jacob Schiff przekupili do uchwalenia Ustawy o Rezerwie Federalnej 1913, akcjonariusze Banku Rezerw Federalnych mają trzymać to w tajemnicy. Dopiero niedawno żydowscy akcjonariusze Banku Rezerw Federalnych to ujawnili.  

Międzynarodowe korporacje z Żydowskim zarządzaniem przez Bank Rezerw Federalnych były stworzone do koordynowania walut. W 1985 roku urzędnicy z JP Morgan Bank z NY spotkali się z Credit Lyonnais Bank Francji. Założyli European Currency Unit Banking Association (ECUBA), aby uzyskać światową współpracę i zunifikować waluty.  

W październiku 1987 roku stowarzyszenie na rzecz unii walutowej w Europie (AMUE) potajemnie spotkało i wprowadzili ECU (European Currency Unit) aby zastąpić dotychczasowe waluty narodowe i połączyć wszystkie europejskie banki centralne w jeden i wydać swoją walutę ECU jako oficjalną zunifikowaną walutę. Miało to miejsce w 1999 roku wraz z wydaniem euro.  

Plan międzynarodowego spisku żydowskiego bankowego ma mieć tylko trzy banki centralne na świecie: Bank Rezerwy Federalnej, Europejski Banku Centralny i Bank Centralny Japonii. Wszystkie te banki są kierowane przez Rothschildów.  

Następnym co się wydarzy będzie Jeden Rząd Światowy zarządzany przez psychopatyczną garstkę ludzi.

Artykuł źródłowy z linkami tutaj: 
http://www.realjewnews.com/?p=177
Odpowiedz
#2
Historia Lichwy

   
"Morte di Giulio Cesare" Vicenzo Camuccini

Aby zrozumieć pochodzenie i tło tego spisku, ważne jest, aby mieć podstawową wiedzę na temat problemów społecznych i politycznych, które pojawiły się w najbardziej zyskownym i kontrowersyjnym rodzaju historii biznesowej: lichwie.

Jeden z najwcześniejszych przykładów w pisanej historii problemów z lichwiarzami pochodzi z Pisma Świętego. W jej opisów wynika, że w czasach Jezusa Chrystusa naród Żydowski mógł płacić podatki świątynne jedynie poprzez specjalną monetę zwaną 'half sheckle' (pół sheckle), która była jedyną monetą w wysokości pół uncji czystego srebra bez wizerunku pogańskiego cesarza i z tego powodu była uważana za jedyną monetę akceptowaną przez Boga. Jednak half-sheckle nie były obfite, a lichwiarze (również znani w tamtych czasach  jako"cinkciarze") mieli monopol na ich dostawy. Ten monopol pozwalał im podnosić ich cenę do tego, co rynek mógł wytrzymać, osiągając ogromne zyski; ponieważ wszyscy Żydzi, którzy przybyli do Jerozolimy, musieli wymieniać wszystkie swoje monety na half-sheckle podczas wizyt w Świątyniach. 

Ale zaledwie 200 lat wcześniej, Rzym miał również problemy z lichwiarzami; do tego stopnia, że dwóch cesarzy musiało zreformować prawa lichwiarskie, próbując rozwiązać problem. Obaj cesarze zostali zamordowani. Juliusz Cesar również próbował położyć kres lichwiarskiej kontroli podaży pieniądza i w 48 r. pne zabrał moc wybijania pieniędzy lichwiarzom i zaczął wybijać monety; dostarczając wystarczająco pieniędzy dla dobra wszystkich. Rzymianie pokochali Juliusza Cesara za tą decyzję, ponieważ wykorzystał te pieniądze na wielkie projekty publiczne. Ale lichwiarze znienawidzili go za to, do tego stopnia, że niektórzy historycy uważają, że był to ważny czynnik w jego zabójstwie. Po jego śmierci nastąpił spadek podaży pieniądza, a lichwa i zubożona moneta stały się regułą; następującą po wzroście podatków i korupcji. Podaż pieniądza w Rzymie zmniejszyła się o 90%. W rezultacie zwykli ludzie stracili swoje ziemie oraz swoje domy, a Imperium Rzymskie pogrążyło się w ciemnych wiekach.

Tysiąc lat później Templariusze wymyślili genialny system, który pozwolił pielgrzymom podróżować bez gotówki i kosztowności w drodze do Jerozolimy; a zatem bez ryzyka zostania obrabowanym podczas podróży. Podróżujący zostawiali swoje pieniądze i cenne przedmioty w najbliższej siedzibie Templariuszy, a w zamian otrzymali notatkę w szyfrach, którą interpretowali tylko inni templariusze. Za każdym razem, gdy podróżnik potrzebował pieniędzy to po prostu udawał się do lokalnej siedziby Templariuszy, pobierał pieniądze ze swojego konta, a notatka była ponownie szyfrowana. Po powrocie wybierał resztę swoich pieniędzy w zamian za notatkę.

Ale najbardziej kontrowersyjną służbą oferowaną przez Templariuszy było pożyczanie pieniędzy (kolejna z wielu nazw lichwy). Dzięki pieniądzom przechowywanym w skrytkach od pielgrzymów podróżujących do Ziemi Świętej zaczęli pożyczać cesarzom, księżom, biskupom, królom i wszystkim, którzy potrzebowali pożyczki. Pomimo surowych przepisów zabraniających lichwy w tych czasach, Kościół patrzył na to z innej strony. Ponadto Kościół przyznał im szereg bezprecedensowych koncesji i przywilejów, które obejmowały: wolność przekraczania granic, zwolnienie od podatków, bycie pod niczyją władzą (z wyjątkiem samego papieża) i tak dalej. Za najczęstsze wyjaśnienie, dlaczego Kościół pozwolił Templariuszom praktykować lichwę, uważa się wdzięczność za ochronę pielgrzymów i obronę wiary Katolickiej podczas krucjat. Jednak wielu uważa, że miało to również związek z innymi sprawami; jak ich milczenie.

Lichwiarze (znani również jako "złotnicy" w średniowieczu) podążali za systemem stosowanym przez Templariuszy, kiedy ich zakon został rozwiązany. Złotnicy również zdali sobie sprawę, że deponenci nigdy nie przybędą w tym samym czasie, aby wypłacić wszystkie swoje oszczędności lub gotówkę i uważali, że nie tylko mogą pożyczać te pieniądze (które naprawdę nie były ich), ale wydawać notatki podobne do tych używanych przez Templariuszy obiecujących pewną kwotę posiadaczowi; to były narodziny pieniądza papierowego i bankowości opartej na rezerwie cząstkowej (polegającej na pożyczaniu większej ilości pieniędzy niż ta przechowywana w depozycie poprzez drukowanie weksli własnych za bogactwa, które nie istniały).

Usługi oferowane przez Templariuszy, a później przez średniowiecznych złotników, stały się wzorem dla obecnych systemów ekonomicznych i bankowych: przekazów pieniężnych, kredytów oraz czeków, sejfów, planów emerytalnych, testamentów, a przede wszystkim pożyczek pieniężnych, weksli własnych (papierowych pieniędzy) i systemu rezerwy bankowej.

... Następny rozdział: Od Średniowiecza do pierwszych Bankierów

Bibliografia:
William Still, “The Money Masters: How International Bankers Gained Control of America”, Still Productions, 1996.

Mindworks Media Group Inc for The History Channel, “Decoding the Past: The Templar Code, the crusade for secrecy”, A & E Television Networks, 2005.

- - - -

   

Templariusze byli prawdziwą grupą dobrze uzbrojonych bankierów, założoną ok. 1120 r. Pierwotnym celem Templariuszy była ochrona pielgrzymów w drodze do Ziemi Świętej. Ale po tym, jak Egipski sułtan Saladyn zdobył Jerozolimę pod koniec tego stulecia, nie było więcej potrzeby korzystania z ich usług. Nie mniej niż sześciu krucjatom w ciągu następnych 200 lat nie udało się ustanowić trwałej Chrześcijańskiej dzierżawy świętych terytoriów. Templariusze - reinterpretując swoją kartę jako "Biedni Żołnierze Chrystusa i Świątyni Salomona" - dostrzegli wielkie bogactwo i kraj, który został im nadany przez Europejskich królów. Na początku XIV wieku znajdowali się w biznesie pożyczkowym, pobierając wysokie odsetki i umacniając swoje więzy polityczne, by uniknąć kościelnego zakazu lichwy.

Bez dużej armii do bronienia swoich wielkich bogactw, Templariusze stali się łatwym celem. W 1307 roku biedny Król Francji, Filip Filip IV, rozpoczął bezlitosną kampanię, aby ich otoczyć, z kulminacją siedem lat później, kiedy ostatni wielki-mistrz zakonu został spalony na stosie. Większość opisów na tym się kończy, na 150 lat przed położeniem pierwszego kamienia w Kaplicy Rosslyn. Bardziej szczegółowi historycy dodają jednak epilog do historii: garstka Rycerzy Zakonu jednak uniknęła prześladowań i uciekła do Szkocji ze skarbem Templariuszy, znajdując wsparcie u Króla Roberta Bruce'a - sam został wygnany z kościoła po tym, jak zamordował Szkockiego szlachcica. Poprzez różne opowieści i z toczącej się historii wynika, że Templariusze przetrwali wystarczająco długo, aby ukryć swój święty skarb w Kaplicy Rosslyn, która została ukończona około 1480 roku.
Odpowiedz
#3
To jest link do strony Pana Tomasza Zawadzkiego, który czyta arcyważne i ciekawe publikacje w tym temacie!
"Chazarska dzicz panem świata" 
https://www.youtube.com/watch?v=SXFOD69A_Rc
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości